3 жовт. 2016
29 вересня 2016року у Петропавлівській ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбулася година пам’яті, присвячена 75-й річниці вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.
Захід на тему "Трагедія Бабиного Яру - вічна біль та скорбота всього людства" провела класний керівник 10 класу Рябоконь О.А.разом зі своїми вихованцями.
Розпочався захід історичною довідкою:
«29 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві в Бабиному Яру почались масові розстріли мирного населення міста - за два дні було вбито 33 771 тисячі євреїв. До 1943 року Бабин Яр став місцем розстрілу до 200 000 чоловік.
Німецька армія окупувала Київ 19 вересня і з наступного дня спеціальні підрозділи СС почали підготовку виконання наказу Гітлера про знищення усіх євреїв і радянських офіційних осіб. Перший розстріл відбувся 27 вересня — були знищені 752 пацієнта психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, яка знаходилась поблизу Бабиного Яру. Цього ж дня німецьким комендантом міста було видано наказ усім євреям разом з речами з'явитись 29 вересня з документами і цінними речами в збірний пункт біля Бабиного Яру для евакуації.
Зранку 29 вересня понад 30 тисяч євреїв прибули на північну околицю Києва невеликими групами. Їх розстрілювали по 30-40 чоловік і скидали в рів. Після того як він наповнювався 2-3 рядами тіл, мертвих присипали землею. За два дні у Бабиному Яру зондеркомандою 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля і за підтримки двох підрозділів полку поліції «Південь» було розстріляно 33 771 чоловік. Наступні розстріли євреїв відбулись 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941 року.
Протягом 1941-43 років у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена Організації українських націоналістів, 100 матросів Дніпровського загону Пінської воєнної флотилії, знищено 5 циганських таборів. За оцінками, за три роки у Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 чоловік. Крім того, у Сирецькому концтаборі, де утримувались колишні комуністичні активісти, підпильники і військовополонені, за роки війни загинуло більше 25 тисяч осіб. Коли почався відступ німецької армії з території СРСР, нацисти намагались сховати сліди злочинів - їм вдалось ексгумувати частину тіл і спалити їх, але залишились числені свідки і криміналістичні докази розстрілів мирного населення Києва».
Не дивно, що вже перші рядки, зачитані класним керівником, перші слова віршів з вуст учнів , перші кадри відеоролика документального характеру про жорстокі страти мирного єврейського населення Києва зворушили присутніх до сліз.
А ось сам епізод розстрілу з художнього фільму "Бабин Яр" багато хто з дітлахів взагалі дивився, закривши обличчя руками.
Пам'ять загиблих в Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року учні пошанували хвилиною мовчання. Про що впродовж цієї хвилини думала наша молодь, здогадатися було неважко. Події, про які учні дізналися цього дня, — хай жорстока, але правдива наша історія, яку необхідно знати.
![](https://lh3.googleusercontent.com/Lqq8Bwn20gVGkUX7YrRGH3VbH8BG8pmPJW_AAcdF1VVN52wtoMk5HPZ9UlbOpN7naXZzmoW0yj4OVfhr1Lg3vLa79636ZWbqoGwrYp6dFMYNttI1GVw4Sm6nQlKfYMnmGOM3YNYbJZutXezOYJELxP5sNeDlhRpJE57qDnnp42l4PvLlHSLzkWJWm6NjnSvC4_yF1Bx6ncT5mv7UREdQH1KIztSmp4ndvpAVRDWPD1VFcIPjH4vtGhkJSHfZYINZHnzHT1di5ukqfXY_h3WVw2URdDqQWVDb5N8BzDN2vSNoKYJEGLDDfLXFTTdxIjQrZcYzT-Tp9qOEihoM6k2g9YpYC3q3nK90PUM8YP3AVuQ4CDzQGHS0oq79XaYuhwwS-ju8eTDaM_aj32WtCpJHSyeebvUcqJEdKt6MHz9VBQK9DJoYfhqfp-Blp-fpdQhYpK04w9w_kvTyZPy4H1F9oDtKcv0g6_V0b8wV64EK2uJfSHBRX9JqgqNmG59I1SJGizS5RTjQHh9Gp2H-qecv0OKF_g6qFw-kFFIeQERLXaRGIgPudKxaTOJgR5OMXVWekDf3Bm_HJYcB0uQoN8EF1_iwvKcOJO0aiFUk_zPeBB9ztmxS=w819-h614-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/Yd5SmddX1brccslYniWfxIn1E918WegjKzV1y6od_A-sPFVfX2wWeeobBAja9GyioqeA78v48WjwOVZvpxQ8US75bmixIXt5IntrYkhvuqQ9OKSmB9hGy2p-YowjriY3NLm5un3wxB5nafgstX4tSjFr3WZCEmu_ddHuHDmVgN7DobuhPto-yJVAng-eJwIEKMPukXRksCkPJsN0rqLcdfrqXqG2cw909OinbhA_UkLLboytZtWFt3pxT-6h1iUjig7uCA9brbtGKTI_QZBFU_WbL6e3CS2K4VyDnXSxwkz5KpEjyuGnPGqFMUXOjPn3pLqE3YcWsbgpT0CL0X6bkmlEMStv281ev7Ih62Vl4ttSa4nnrAKL6tCQssP6SEW-CXpamDjuk10MPQ2emw7hRqGacSynokTilmvZ5RHOmriqP4q1Y5ecLAIRbUHZ3YxL3qP-Pikq7WU8_DsFRrJB9u1g9XUFXxB0Cnx65yd3ZlAgsMOr76-W1-Wgkgxcofs0RciyBHS3FwQ60Wu0RNHyufrkxhykoenBsmPstb4nLQPWbvLBa1A4Sp1014yFhKnCAOy-RkTRIJEP3EaRqcFXmxatehjLQGZUxIF-t_D5co4P8ssk=w819-h614-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/yFlDnwnY3nFGn82OL5sCPQxrfsDcOkAI8Ya2cuw1MAYSEhD8uVPTKyOOl47mCz_-AgA1IDFFF4ReCkj0zmrR8FubleV9LL05ja4Rj_gdSAIr4xm-HjhYPMsuk9raeLA0GD-qV3WxjFvqhlS2hmF6kc5oEoKppUht_awjGLma3NIEP7M2CP37_i4MeSXpHSvNpCt2lNi8rzddjUhUye6jqcRq67sjgXaGtXNio0C9WSxYgGOLKujNHc4edIEgYTMRQe1MdFLECUofJ7AI1te5SWBcDN-w_o0kJMjhTIGBNMoCexgh-yKhauu3o3YkA5h5QR5wgj81ILgRCjtBbY_7hEDBwAzttnuL8nh0ESg0uqXDqsKZLnSHr5I3JUIoJmk4NCNOymheeVRqA5p_tNvt-guzRtsgM8uog-LpmiC4fzVqcyiJruqtJNPA3T8Du4OYMCygK2BmOh1zU6ByWiL22VOWvFsapIQIcWcod7sufejBgnai-qOoKctwkxvqayvCiof0ohtROrYpla36co5Q7lzS4yWzp-o-mFClBTylG-XCM9NLkjfkFpFs3QIlmooQenHM5L70NrwV80vM8qQhx9_99COJgOwuQM0N2QjmUF23CRz1=w819-h614-no)